Αν κάτι διακρίνεις με την πρώτη ματιά στην Αγγελική Παπαναστασίου είναι η καλλιτεχνική της φύση και η διάθεσή σας για να προσφέρει στον τόπο μας.
Η Αγγελική ζει στην Πάρο από το 1988 και σήμερα εργάζεται ως ιδιωτική υπάλληλος στο χώρο του τουρισμού. Τη γνώρισα μέσα από τη συμμετοχή της στην Θεατρική Ομάδα Γυναικών Νάουσας και αμέσως εντυπωσιάστηκα από την αγάπη της για τις τέχνες και τον πολιτισμό. Συγγραφέας θεατρικών έργων αλλά και εικαστικός με έργα της να έχουν συμμετάσχει σε πολλές εκθέσεις της γνωστής γκαλερί Art Way.
Tην καλωσορίζω στη μεγάλη οικογένεια του Συνδυασμού «Πάρος – Επιμένουμε στην Πράξη» και είμαι βέβαιος ότι η ενασχόλησή της με τα κοινά της Πάρου θα είναι γόνιμη και επωφελής για το νησί μας. Η σφαιρική της άποψη για το πώς ο τουρισμός μπορεί να λειτουργήσει ουσιαστικά προς όφελος της τοπικής κοινωνίας, αλλά και η αγάπη της για τον πολιτισμό θα είναι πολύτιμα εργαλεία στην επόμενη ημέρα της δημοτικής μας παράταξης.